جراحی زیباییزیبایی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی مناسب برای کسانی است که نه می خواهند بینی شان فرم کاملا طبیعی داشته باشد و نه می خواهند قوس زیاد و نوک خیلی بالا داشته باشد ،در واقع مدل نیمه فانتزی چیزی بین این دو مدل است و بر روی هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی قابل اجراست . 

این در صورتی است که مدل های فانتزی و عروسکی را نمی توان برای بینی های گوشتی انجام داد اما مدل بینی نیمه فانتزی به دلیل استفاده از تکنیک های جدید در جراحی (مانند تکنیک پیوند غضروف) امکان اجرا بر روی بینی های گوشتی را دارد و جراح با پیوند غضروف در نقاط حساس مثل نوک بینی ، امکان فرم دهی و بالا بردن معقول و استادندارد نوک بینی را دارد . 

ویژگی های مدل نیمه فانتزی

در بینی های نیمه فانتزی جراح تلاش می کند در کنار حفظ ساختار طبیعی بینی، کمی قوس به بینی بدهد یعنی زاویه بینی کمی بیشتر از 90 درجه باشد . این زاویه باعث می شود بینی کمی سر بالا دیده شود ولی این سر بالایی به حدی نیست که سوراخ های بینی قابل مشاهده باشد . در صورت تمایل زیباجو بینی کمی از حالت طبیعی باریک تر می شود اما اینکار مانع از تنفس راحت بیمار پس از جراحی نمی شود و خبری از خس خس شبانه نخواهد بود .

سوال برخی کاربران است که مدل نیمه فانتزی به شکل بسته جراحی می شود یا باز؟

در جراحی بینی به روش باز برشی در پوست بین دو سوراخ بینی (بالای لب ها) زده می شود تا به کمک ابزار مخصوص ،پوست از اسکلت بینی به طور کامل جدا شده و به سمت بالا جمع شود . در این حالت پزشک به طور کامل به همه قسمت های مختلف بینی دسترسی دارد و می تواند هر تغییری که لازم است را انجام دهد .

در جراحی بسته بینی هیچ برشی در قسمت بیرونی بینی زده نمی شود و قرار نیست پوست به طور کامل از اسکلت جدا شود بلکه جراح تلاش می کند با زدن برش های محدود در داخل بینی به قدر نیاز به اسکلت و بافت داخلی دسترسی داشته باشد . در این روش دسترسی جراح به بافت بینی محدود است و جراح نمی تواند تغییرات زیاد به خصوص در نوک بینی اعمال کند .

جراحی بینی نیمه فانتزی
جراحی بینی نیمه فانتزی

با تمام این گفته ها متوجه می شویم که روش باز برای انجام تغییرات زیاد کاربردی تر از روش بسته است و فقط در صورت صلاحدید پزشک و انجام کارهای جزئی مثل رفع قوز بینی روش بسته استفاده می شود .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن