جراحی زیباییزیبایی

جراحی بینی استخوانی ( غضروفی )

جراحی بینی استخوانی ( غضروفی ) : عمل بینی عقابی یا قوزدار

در این مطلب می خواهیم در رابطه با جراحی بینی استخوانی ( غضروفی ) صحبت کنیم. به طور کلی بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. به آن دسته از بینی هایی که پوست نازک و غضروف محکمی دارند بینی استخوانی یا غضروفی گفته می شود. در این مدل بینی ها یک برآمدگی و یا قوز روی بینی وجود دارد بنابراین به جراحی بینی غضروفی ، جراحی بینی عقابی و یا جراحی بینی قوزدار نیز گفته می شود.

قوز و برآمدگی روی بینی به چه دلایلی ایجاد می شود؟

عوامل ارثی و محیطی در به وجود آمدن قوز و برآمدگی روی بینی نقش دارند :

1 _ عوامل ارثی :

برخی از افراد به صورت مادرزادی بینی استخوانی را به ارث می برند. در این موارد فرم بینی پس از سن بلوغ نمایان می شود.

2 _ عوامل محیطی :

همچنین ممکن است بینی با توجه به عواملی مانند تصادف ، ضربه سنگین دچار شکستگی شود. در این موارد فرم بینی با توجه به شکستگی تغییر کرده و مشکلات تنفسی را نیز به همراه خواهد داشت.

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی ( غضروفی ) با چه روش هایی انجام می شود؟

به طور کلی جراحی زیبایی بینی با دو روش باز و بسته انجام می شود که جراحی با توجه به ساختار بینی شما تصمیم می گیرد از کدام روش استفاده کند.

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش باز زمانی انجام می شود که بخواهیم تغییرات اساسی بر روی بینی ایجاد کنیم. در این روش جراح برای دسترسی کامل به ساختار بینی برش هایی روی تیغه و پره های بینی ایجاد می کند که این کار باعث افزایش دقت و کنترل جراحی می شود.

جراحی بینی به روش بسته :

این روش نیز مانند جراحی بینی به روش باز انجام می شود با این تفاوت که در جراحی بینی به روش بسته تنها در داخل بینی برش زده می شود. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد جای زخم روی بینی ، کاهش زمان جراحی ، کاهش تورم و کبودی و بهبودی سریع تر اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن