جراحی زیباییزیبایی

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی :

در این مطلب می خواهیم به تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی بپردازیم. به طور کلی بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند که در ادامه مطالب برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پابان این بخش همراه ما باشید.

بینی گوشتی :

بسیاری از افراد تصور می کنند هر بینی پهنی بینی گوشتی محسوب می شود در حالیکه مهمترین ویژگی های بینی گوشتی پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشد. در بینی های گوشتی معمولا به دلیل ایجاد سنگینی پوست روی غضروف ها نوک بینی پهن و افتاده است همچنین جزئیات بینی قابل مشاهده و لمس نمی باشد.

بینی استخوانی :

در بینی استخوانی دقیقا برخلاف بینی گوشتی پوست نازک بوده و به همین دلیل جزئیات بینی کاملا قابل لمس است. همچنین بینی های استخوانی دارای تعداد زیادی استخوان و غضروف محکم می باشند. بینی های قوز دار و عقابی جزء بینی های استخوانی محسوب می شوند.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی
تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت عمل بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح نواقص بینی و افزایش زیبایی چهره انجام می شود حال این نواقص با توجه به فرم بینی متفاوت است به عنوان مثال جراحی بینی گوشتی به منظور کوچک کردن سایز بینی و جراحی بینی استخوانی با هدف از بین بردن قوز و برآمدگی روی بینی انجام می شود.

همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم عمل بینی با دو تکنیک باز و بسته انجام می شود که پزشک با توجه به عوامل مختلف یکی از آنها را انتخاب می کند.

اما نکته ای اهمیت دارد این است که جراحی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف های ضعیف کمی دشوارتر است و جراح باید دقت لازم را داشته باشد چرا که تراشیدن بیش از حد غضروف منجر به تغییر شکل زیاد و یا افتادگی نوک بینی می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن