بهداشت و سلامتبیماری هاسلامت جنسی

بیماری جنسی تریکوموناس

بیماری جنسی تریکوموناس

بیماری جنسی تریکوموناس Trichomonas یک انگل مژک دار متحرک است که 48 ساعت پس از رابطه جنسی با فرد آلوده منتقل شده و منجر به عفونت واژن یا سرویکس در خانم‌ها و آلت تناسلی یا مجرای ادرار در آقایان می شود. 

این بیماری شایع مقاربتی هر ساله در سراسر جهان ۱۸۰میلیون نفر را مبتلا می کند که خانم های مسن بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند. این بیماری همانطور که گفته شد یک بیماری مقاربتی است و بهترین راه پیشگیری از ابتلا رعایت بهداشت جنسی، استفاده از کاندوم و پایبندی به یک شریک جنسی می باشد.

علائم تریکومونیازیس

  1. احساس خارش و سوزش در واژن
  2. ترشحات بدبوی سبز و زرد رنگ
  3. به وجود آمدن زخم روی آلت تناسلی مردانه
  4. سوزش ادرار
  5. احساس دردهای لگنی در خانم ها

تشخیص این بیماری فقط از روی علائم ممکن نیست و بهتر است در صورت مشاهده علائم یا مثبت بودن نتایج آزمایشات کلامیدیا یا سوزاک به پزشک مراجعه کنید تا آزمایشات لازم بر روی شما انجام شود. پزشک به کمک سوآپ از ترشحات واژن یا سرویکس در خانم ها و  از ترشحات پروستات یا مجرای ادرار در آقایان نمونه برداری کرده و به آزمایشگاه می فرستد.

بیماری جنسی تریکوموناس
بیماری جنسی تریکوموناس

درمان بیماری جنسی تریکوموناس

اگر نتیجه آزمایشات مثبت بود و شما به عفونت تریکوموناس مبتلا شده اید جای نگرانی نیست زیرا این بیماری با تجویز آنتی‌بیوتیک های مناسب مثل تیندازول و مترونیدازول قابل درمان است. در صورت عدم درمان ممکن است مشکلات زیر به وجود آید :

  • عفونت های رحم
  • زایمان زودرس
  • پارگی زودرس کیسه آب
  • نازایی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن