جراحی زیباییزیبایی

بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم

بسیاری از افراد در میانسالی متوجه خطی عمیق بین دو ابرو می شوند که موقع اخم کردن این خط عمیق تر می شود. بوتاکس خط اخم راه حلی برای خلاص شدن از خط بین دو ابرو است.

هر چه سن بالاتر می رود از شادابی و خاصیت کشسانی پوست کم می شود و این اتفاق باعث پدید آمدن چین و چروک در قسمت های مختلف صورت می شود. به هنگام خنده، گریه، عصبانیت و صحبت کردن صورت حالات مختلفی را به خود می گیرد و دلیل آن حرکت عضلات صورت است.

وقتی برای سالیان سال این حرکات به شکل مداوم تکرار می شوند، باعث پدید آمدن خط و فرورفتگی در قسمت هایی از صورت می شوند مثلا خطی که کنار لب ها ایجاد می شود و به خط لبخند معروف است یا خط بین دو ابرو که به خط اخم معروف است.

در سال های اخیر علم پزشکی و جراحی های زیبایی پیشرفت زیادی در درمان خطوط و چین و چروک پوست صورت داشته اند که یکی از مهمترین آنها استفاده از سم بوتولینیوم برای کاربردهای زیبایی است.

بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم

چیزی که به نام بوتاکس می شناسیم همان نام تجاری سم بوتولینیوم می باشد و نحوه عملکرد آن اینگونه است که به هنگام تزریق روی خط اخم، روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد و از انقباض عضلات جلوگیری می کند.

از آنجایی که علت خطوط عمیق پوستی انقباض عضلات صورت است، بوتاکس مانع حرکت انتقال دهنده عصبی شده و حرکت ماهیچه های صورت را متوقف می کند. نتیجه این ممانعت ها ناپدید شدن چین و چروک و خطوط عمیق پوستی در ناحیه پیشانی است.

تزریق بوتاکس نتایج موقتی دارد یعنی لازم است در دوره های زمانی مشخص مثلا 6 ماه یکبار مجددا برای تزریق به کلینیک مراجعه کنید. اگر اولین تجربه تان باشد ممکن است درد زیادی را تحمل کنید اما برای دفعه های بعدی این درد قابل تحمل تر است هر چند پزشک از پماد بی حسی برای کم کردن درد استفاده می کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن