جراحی زیباییزیبایی

بهترین سن جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی

در این مقاله به موضوع بهترین سن جراحی بینی می پردازیم زیرا انجام جراحی در سن مناسب هم در نتایج تاثیر می گذارد و هم ریسک و خطر جراحی را کاهش می دهد. بلوغ جسمی و فکری مهمترین مسئله است و زیباجو باید این بلوغ ها را پشت سر گذاشته باشد.

بهترین سن جراحی بینی

سن مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد و در دختران و پسران متفاوت است که در ادامه دقیق تر بیان می کنیم.

  • سن جراحی بینی در دختران بالای 16 سال است : در دختران اعضای صورت به خصوص بینی تا 16 سالگی به طور کامل رشد می کند و جراح نگران نیست که پس از عمل بینی، فرم بینی تغییر کند و بزرگ تر شود
  • سن جراحی بینی در پسران بالای 18 سال است : برای پسران تکمیل شدن رشد بینی و متوقف شدن آن تا 18 سالگی است و پس از این سن می توانند اقدام به جراحی بینی کنند

جراحی بینی در سنین بالا با توجه به سلامت عمومی و کیفیت پوست اتفاق می افتد

عمل بینی یک جراحی با بیهوشی عمومی است که قطعا در سنین بالا با خطر بیشتری همراه است و کسانی که تمایل به عمل بینی در سنین بالا دارند حتما از نظز سلامت کلی باید تایید شوند. جنس پوست بینی در گرفتن نتیجه خوب از جراحی، تاثیرگذار است و برای کسانی که در سنین بالا با افتادگی پوست و چین و چروک مواجه هستند، عمل بینی یک چالش محسوب می شود.

بهترین سن جراحی بینی
بهترین سن جراحی بینی

داشتن بلوغ فکری

در سنین نوجوانی دختران و پسران روحیه بسیار حساسی دارند و از طرفی در حال رشد هستند که ممکن است برخی از نشانه های رشد موجب ناراحتی شان شود مثلا خروسی شدن صدای پسران و جوش و آکنه در پوست دختران آنها را ناراحت می کند.
در این سن برخی اندام ها رشد سریعی دارند مثل بینی که ممکن است در نوجوانی بزرگ به نظر برسد اما با گذشت چند سال و عبور از مرحله نوجوانی و تکمیل شدن رشد جسمی، اندازه بینی را متناسب با اعضای صورت بدانند.
به همین دلیل برخی معتقدند نوجوانی سن مناسبی برای تصمیم گیری های این چنینی نیست در ضمن سن رسیدن به بلوغ فکری در افراد مختلف متفاوت است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا