پوست و موزیباییماسک

باکوچیول چیست

باکوچیول چیست

باکوچیول چیست ؟ عصاره گیاهی گرفته شده از برگ ها و دانه های Psoralea corylifolia است که یک گیاه برگ دار است و به طور سنتی در طب آیورودا و چینی استفاده می شود. از زمانی که باکوچیول در صحنه زیبایی ظاهر شده، به عنوان یک رتینول طبیعی و جایگزین رتینول تبلیغ می شود. اما آیا واقعا باکوچیول همان فواید پوستی رتینول (پوست سفت تر، یکنواخت تر، خطوط و چین و چروک کمتر) بدون عوارض جانبی را دارد؟

باکوچیول در واقع مانند رتینول روی پوست عمل می‌ کند و باعث گردش سلولی و کلاژن برای افزایش خاصیت ارتجاعی، منافذ باز پوست و محو کردن لکه‌ های تیره می‌شود. تحقیقات نشان داده است که کرم باکوچیول 0.5 درصد به اندازه کرم رتینول 0.5 درصد در کاهش چین و چروک و هیپرپیگمانتاسیون موثر بوده اما باکوچیول نسبت به رقیب خود پوست را بسیار کمتر تحریک می کند.

آیا باکوچیول یک رتینوئید است؟

از نظر فنی خیر. رتینوئیدها مشتقات ویتامین A هستند و باکوچیول ربطی به آن ندارد اما به نظر می رسد باکوچیول به روشی مشابه، روی پوست در سطح سلولی عمل می کند. بر خلاف رتینوئیدها که اغلب با تحریک (مثل گزگز، قرمزی، حساسیت پوست و لایه برداری) همراه هستند، باکوچیول اثر آرام بخش و تسکین دهنده ای روی پوست دارد و گزینه خوبی برای افرادی با پوست حساس است که نمی توانند رتینوئیدها را تحمل کنند. از مزایای باکوچیول :

باکوچیول چیست
باکوچیول چیست
  • ضد پیری
  • کاهش چین و چروک
  • تنظیم رنگ پوست
  • روشن کردن پوست
  • تحریک کلاژن سازی
  • تقویت حالت الاستیکه پوست
  • ضد آکنه

باکوچیول به شکل محصولات کرم، روغن و سرم در بازار موجود می باشد و به دلیل خاصیت لایه برداری باکوچیول، بهتر است جزو روتین شبانه پوستی تان باشد و در طول روز از ضد آفتاب استفاده کنید.

آیا می توان به طور همزمان از باکوچیول و رتینول استفاده کرد؟

این دو ماده مزایای مشابهی با پوست دارند و استفاده هر دو باهم غیر ضروری است در ضمن ممکن است باعث تحریک و حساسیت شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا