پوست و موزیباییماسک

انواع ماسک سیاه

انواع ماسک سیاه

در کنار تغذیه مناسب استفاده موضعی از مواد طبیعی و پرخاصیت، برای سلامت و مراقبت از پوست بسیار نتیجه بخش است به همین دلیل استفاده از ماسک های داروخانه ای و خانگی افزایش پیدا کرده است و ما قصد داریم در این مقاله انواع ماسک سیاه را معرفی کرده و آموزش دهیم.

1- ماسک زغال با ژلاتین

متداول ترین روش ساخت ماسک با زغال ترکیب پودر زغال فعال با ژلاتین و آب جوش می باشد. فقط باید دقت کنید تا پودر ژلاتین به درستی در آب حل شده و با پودر زغال مخلوط شود سپس قبل از اینکه ماسک سرد شود به پوستتان بمالید. ژلاتین حالت چسبی دارد و روی پوست می چسبد پس می توانید گوشه ماسک را از اطراف صورتتان گرفته و بکشید و شاهد چربی ها و کرک های جدا شده از پوستتان باشید.

2- ماسک زغال با خاک رس

برای تهیه این ماسک نیاز به ظرف شیشه ای و قاشق چوبی می باشد در ادامه نصف قاشق خاک رس بنتونیت را با نصف قاشق پودر زغال فعال و نوک قاشق جوش شیرین داخل ظرف شیشه ای مخلوط کنید تا پودری یکدست به دست آید. نصف قاشق روغن نارگیل را به پودرتان اضافه کنید و با هم مخلوط کنید اگر ترکیبتان زیادی سفت بود کمی هم آب به آن اضافه کنید. در نهایت ماسک آماده است و می توانید برای 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و در پایان صورتتان را با آب ولرم بشویید.

3- ماسک زغال با ژل آلوئه ورا

اگر در ماسک های مختلف از ژل آلوئه ورا استفاده کرده و فکر می کنید که این گیاه بسیار در سلامت پوستتان نقش دارد، می توانید یک قاشق پودر زغال فعال را با یک قاشق ژل آلوئه ورا مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید تا در کنار نرمی، پوستتان شفاف و درخشان هم شود.

انواع ماسک سیاه
انواع ماسک سیاه

4- ماسک زغال با روغن درخت چای

یک پیاله شیشه ای به همراه قاشق چوبی آماده کنید و یک قاشق پودر زغال فعال را با یک قاشق روغن جوجوبا (اگر در دسترس نبود از روغن هسته انگور استفاده کنید) مخلوط کنید و دو قطره روغن درخت چای را به ترکیب اضافه کنید. ماسک شما آماده است و می توانید برای 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن