بهداشت و سلامتبیماری هازنان و زایمانسلامت جنسی

امکان ازدواج و بچه دار شدن بیماران ام اس

امکان ازدواج و بچه دار شدن بیماران ام اس

ام اس MS یک بیماری خاص است که علائم آن از فردی به فرد دیگر متغیر است و در همه افراد به یک شدت بروز نمی کند. در این مقاله به موضوع امکان ازدواج و بچه دار شدن بیماران ام اس می پردازیم. بسیاری از بیماران ام اس علائم خفیفی دارند و قادر هستند مثل سایر مردم کارهای روزمره خود را انجام دهند و وضعیت سلامتی شان در مدت زمان طولانی تغییر چندانی نمی کند.

به طور معمول بیماری ام اس هیچ منعی برای ازدواج ندارد اما اگر هر دو طرف مبتلا به ام اس باشند طبق گقته متخصصان مغز و اعصاب بهتر است این ازدواج صورت نگیرد ولی اگر طرفین اصرار و علاقه شدید به ازدواج داشته باشند، حتما تحت نظر پزشک قرار گیرند.

اصول اخلاقی حکم می کند که طرف مقابل برای ازدواج از بیماری ام اس فرد بیمار اطلاع داشته باشد. مطلع بودن همسر از بیماری ام اس MS باعث می شود که او در موقعیت های گوناگون زندگی همکاری لازم را داشته باشد. توصیه ما این است که هر دو طرف آگاهی های لازم را نسبت به روند و پیشرفت بیماری و معلولیت ها و محدودیت هایی که ممکن است در سال های بعد از ازدواج رخ دهد، داشته باشند سپس با درک و آگاهی تصمیم به ازدواج بگیرند.

بچه دار شدن بیماران MS

با توجه به این که علائم و شدت بیماری در هر فرد متفاوت است، قبل از اقدام به بارداری با پزشک مشورت کنید. طبق گفته متخصصان مغز و اعصاب بیماری ام اس اختلالی در جنین ایجاد نمی کند و داروهای MS مشکلی در بارداری ایجاد نمی کنند. خانم هایی که مبتلا به ام اس هستند بسیار ضروری است قبل از اقدام به بارداری با متخصص زنان در مورد امکان بارداری و لیست داروهایی که مصرف می کنند، مشورت کنند. در مورد زایمان و ماه های بارداری سوال بپرسند هرچند که داروی بیهوشی و روند زایمان برای مادر مبتلا به ام اس خطری ندارد.

امکان ازدواج و بچه دار شدن بیماران ام اس
امکان ازدواج و بچه دار شدن بیماران ام اس

احتمال عود بیماری و حمله ام اس پس از زایمان وجود دارد به همین دلیل مادران باید یک ماه بعد از زایمان MRI انجام دهند تا وضعیت بیماری مشخص شود. طبق نظر متخصص مغز و اعصاب اگر مادر دوران بارداری را به خوبی پشت سر گذاشته باشد و همچنین بعد از بارداری نشانی از استرس و عود بیماری نباشد، برای داشتن دوران شیردهی بهتر می توان درمان را چند ماه به تعویق انداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن