تغذیه و تناسب اندام

اشتباهات رایج در رژیم لاغری

اشتباهات رایج در رژیم لاغری :

در این مطلب اشتباهات رایج در رژیم لاغری را که بسیاری از شما بدون اطلاعات کافی از آنها استفاده می کنید را برایتان آورده ایم. رژیم لاغری اشتباه نه تنها به شما کمک نکرده بلکه باعث بروز عوارضی مانند افزایش چربی خون ، لاغری صورت ، گود افتادن زیر چشم و غیره می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این بخش همراه ما باشید.

رژیم لاغری اشتباه شتمل موارد زیر می باشد :

1 . ورزش درمانی :

بسیاری از افراد تصور می کنند تنها با انجام حرکات ورزشی روزانه می توانند وزن خود را کاهش دهند در صورتی که تنها ورزش کافی نیست و شما باید میزان انرژی دریافتی و مصرفی روزانه تان را کنترل کنید ، این بدین معنی است که شما علاوه بر ورزش باید جلوی پرخوری خود را نیز بگیرید تا به هدف خود یعنی لاغر شدن برسید.

2 . لاغری با حذف وعده های غذایی :

در مورد قبلی اشاره کردیم که شما باید جلوی پرخوری خود را بگیرید اما این بدین معنی نیست که شما یکی از وعده های غذایی اصلی خود مانند صبحانه ، ناهار و شام را حذف کنید با انجام این کار شما قطعا مقدار زیادی از وزن خود را از دست می دهد اما علاوه بر آسیب های جدی که به سلامت خود می زنید پس از مدت کوتاهی وزنتان به حالت اولیه بر می گردد.

کار درست این است که با کوچکتر کردن بشقاب خود غذای کمتری مصرف کنید و یا مواد غیر ضروری و یا حتی مضر برای سلامت بدن مانند نوشابه ، سوسیس و کالباس را از وعده های غذایی خود حذف کرده و مصرف غذاهای سرخ کردنی را به حداقل برسانید.

اشتباهات رایج در رژیم لاغری
اشتباهات رایج در رژیم لاغری

3 . کاهش وزن با کرفس :

یکی دیگر از اشتباهات رایج در رژیم لاغری این است که برخی از افراد برای لاغر شدن استفاده از آب سبزیجات را دستور کار قرار می دهند. آب سبزیجاتی مانند کرفس ، جعفری ، شوید و غیره حاوی مقدار بسیار زیادی فیبر و آب است که به کاهش جذب چربی ها و دفع آب کمک می کند به همین دلیل احساس سبکی به فرد دست داده و تصور می کند که وزنش کاهش یافته است اما در واقع آب سبزیجات هیچ تاثیری در لاغر شدن ندارد.

آب کرفس سرشار از اگزالات است و مصرف بیش از حد آن باعث تجمع اگزالات دز بدن و در نهایت بروز سنگ کلیه می شود ، همچنین اگزالات باعث دفع مواد مغذی همچون کلسیم ، روی ، فسفر و غیره می شود.

4 . لاغر شدن با قرص :

امروزه بازار فروش قرص های لاغری بسیار داغ است و برخی افراد سودجو با وعده و وعید های پوچ سعی در فروش محصولات خود دارند به هیچ عنوان به این گونه افراد اعتماد نکنید چرا که بسیاری از این قرص ها هیچ گونه تاثیری در لاغری ندارند و یا اگر هم داشته باشند عوارض زیادی برای شما به همراه خواهند داشت.

5 . اشتباهات رایج در رژیم لاغری ( بیسکوئیت درمانی ) :

برخی از افراد هم سعی می کنند با مصرف بیسکوئیت سبوس دار خود را لاغر کنند در واقع این روش برای افرادی که تا کنون بیسکوئیت معمولی مصرف می کردند و حال بیسکوئیت سبوس دار را در رژیم غذایی خود جای داده اند مناسب می باشد اما بیسکوئیت سبوس دار هیچ تاثیری در کاهش وزن ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن