پوست و موزیبایی

راهنمای استفاده از لایه بردارهای شیمیایی

راهنمای استفاده از لایه بردارهای شیمیایی

لایه برداری پوست به منظور حذف سلول های مرده پوست انجام می شود. این کار می تواند به کمک برخی ماسک های گیاهی و خانگی، اسکراب های صورت و لایه بردارهای شیمیایی انجام شود. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع لایه بردار شیمیایی و نحوه استفاده از آنها صحبت کنیم.

لابه بردار شیمیایی از ترکیباتی تشکیل شده که هنگام استفاده روی پوست، اسیدها و آنزیم های آن پوست مرده را از بین می برند، به منافذ پوست نفوذ کرده و سم زدایی می کنند. البته این لایه بردارها ممکن است با موادی ترکیب شده باشند که فواید دیگری از جمله : هیدراته کردن پوست، تغذیه پوست، محو کردن خطوط ریز صورت و رفع کدری پوست را هم داشته باشند.

انواع لایه بردارهای شیمیایی

  1. آلفا هیدروکسی اسیدها AHAs : اسیدهای محلول در آبی که از میوه های شیرین (مرکبات، انگور، سیب) ساخته شده اند و بازسازی سلولی را برای داشتن پوستی صاف، سفت و یکنواخت تشویق می کنند. اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک و اسید سیتریک از شناخته شده ترین AHA ها هستند
  2. بتا هیدروکسی اسیدها BHAs : اسیدهای محلول در روغن هستند و این اسیدها وارد منافذ می شوند تا سبوم اضافی را از بین ببرند و به طور موثری از انسداد پوست جلوگیری کنند. رایج ترین BHA سالیسیلیک اسید است که ریشه کن کننده آکنه می باشد
  3. رتینوئیک اسید : رتینول ها از مشتقات ویتامین A هستند و معمولا در کلینیک ها استفاده می شوند
  4. فنول : قوی ترين لایه بردار که یک لايه برداری عمقی انجام می دهد
لایه بردارهای شیمیایی
لایه بردارهای شیمیایی

چه کسانی می توانند لایه برداری شیمیایی انجام دهند؟

لایه بردارها باید در صورت لزوم و نیاز مورد استفاده قرار گیرند و کسی که تعیین می کند شما نیاز به لایه برداری شیمیایی دارید یا خیر، متخصص پوست شماست. در مورد نحوه مصرف خود پزشک به شما آموزش می دهد اما معمولا لایه بردارهای خفیف خانگی را دوبار در هفته استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا