پوست و موزیبایی

از بین بردن جای آبله مرغان

راه های از بین بردن جای آبله مرغان :

آبله مرغان نوعی بیماری پوستی است که بیشتر افراد در سن کودکی به آن مبتلا می شوند. در این بمیاری دانه های قرمز رنگ شبیه به جوش روی پوست تمام قسمت های بدن ایجاد می شود که با خارش شدید همراه است و به همین دلیل ممکن است فرد شروع به خاراندن پوست خود کند که این امر باعث ایجاد زخم و اسکار می شود. در این مطلب انواع روش های خانگی از بین بردن جای آبله مرغان را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر با همراه باشید.

روش های خانگی درمان جای آبله مرغان عبارت اند از :

1 . برطرف کردن جای آبله مرغان با عسل :

یکی از بهترین و موثرترین روش های برطرف کردن جای آبله مرغان، استفاده از عسل طبیعی و با کیفیت می باشد. این ماده طبیعی به دلیل داشتن خاصیت آبرسانی و التیامی، می تواند به سرعت بافت آسیب دیده را درمان کند. برای استفاده از این روش کافی است کمی عسل را با پودر جو ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاید، سپس آن را به مدت 30 دقیقه روی نواحی مورد نظر قرار دهید، در نهایت پوستتان را با آب ولرم و شوینده مناسب بشویید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه هر روز این کار را انجام دهید.

از بین بردن جای آبله مرغان
از بین بردن جای آبله مرغان

2 . رفع جای آبله مرغان با آلوئه ورا :

آلوئه ورا یک ماده شگفت انگیز و با خواص فراوان برای پوست است که یکی از آن ها رفع جای آبله مرغان می باشد. در این روش باید یک برگ آلوئه ورا را از وسط برش داده و ژل درون آن را خارج کنید، ژل را روی پوستتان بمالید و حدود 20 دقیقه صبر کنید تا مواد مغذی آن جذب پوستتان شود و در نهایت مراحل آبکشی را انجام دهید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا به هدفتان برسید.

3 . از بین بردن جای آبله مرغان با روغن نارگیل :

امروزه بسیاری از افراد از روغن های گیاهی برای درمان انواع عیوب پوستی خود استفاده می کنند که یکی از آن ها رفع جای آبله مرغان با استفاده از روغن نارگیل می باشد. این روغن طبیعی پوست با لایه برداری سلول های مرده، پوست را به تولید سلول های جدید تحریک می کند. برای استفاده از روغن نارگیل کافی است آن را به مدت چند دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید. برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر 3 الی 4 بار در روز از این روش استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن