بهداشت و سلامتبیماری ها

آیا گل مژه خطرناک است

آیا گل مژه خطرناک است

آیا گل مژه خطرناک است ؟یکی از بیماری های شایع چشمی که به سن و سال ربطی ندارد، گل مژه چشم می باشد. بیشتر انواع گل مژه خود به خود برطرف می شوند اما برخی به درمان با آنتی بیوتیک و جراحی نیاز دارند و فقط چشم پزشک می تواند نوع گل مژه شما را به درستی تشخیص دهد و درمان مناسب را برای شما تجویز کند.

پلک ها عضو مهمی در بدن هستند و نقش زیادی در زیبایی و سلامت چشم ها دارند اما در عین حال این بخش کوچک بدن بیماری های مختلفی نیز دارد که درمان آن عمدتا بر عهده چشم پزشکان، متخصصان پوست و جراحان پلاستیک است برای مثال جراحی بلفاروپلاستی نوعی عمل زیبایی  جهت رفع افتادگی پلک ها می باشد.

گل مژه چیست؟

زمانی که غدد چربی موجود در پلک ها ملتهب و عفونی می شوند، آبسه ایی که در آن مناطق ایجاد شده در نهایت به گل مژه تبدیل می شود. مکان ایجاد گل مژه چشم نزدیک به چشم و روی پلک هاست که به صورت یک توده متورم و دردناک ظاهر می شود.

گل مژه چشم انواع مختلفی دارد اما بیشتر آنها نوعی التهاب یا برجستگی متمرکز در پلک هستند. بعضی از گل مژه ها به دلیل عفونت ایجاد می شوند که معمولا دردناک هستند و حتی می توانند ظاهر فرد را تغییر دهند و اگر این عفونت برای مدت طولانی درمان نشود ممکن است بینایی را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا گل مژه خطرناک است
آیا گل مژه خطرناک است

علاوه بر غدد چربی پلک گل مژه می تواند به دلیل آلودگی (مثل تماس دست آلوده، استفاده از لوازم بهداشتی غیر استاندارد) و یا نقص سیستم ایمنی ایجاد شود و از آنجایی که گل مژه یک بیماری میکروبی و واگیردار است نباید فرد بیمار وسایل شخصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

در کنار درمان های پزشکی ما در مقاله ای جدا به درمان خانگی گل مژه به کمک مواد طبیعی پرداخته ایم که در صورت تمایل می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن