پوست و موزیبایی

آیا لیزر موهای صورت بی خطر است

آیا لیزر موهای صورت بی خطر است

این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید آیا لیزر موهای صورت بی خطر است یا خیر. وجود مو در نواحی مختلف صورت مثل بالای لب و زیر چانه تاثیر منفی در زیبایی صورت دارد به همین دلیل خانم ها از زمان های قدیم با روش های مختلفی موهای ناحیه صورت را حذف می کردند. امروزه روش هایی مانند اصلاح با بند، کرم مو بر، نوار موبر، وکس و … برای حذف موقت موهای زائد صورت وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند اما بزرگترین عیب تمام این روش ها موقتی بودنشان است یعنی گاهی در عرض چند روز، مجددا موها رشد می کنند.

در سال های اخیر ما با تکنولوژی لیزر برای حذف موهای زائد بدن آشنا شدیم و حتی در مقاله ای جدا در مورد مزایا و معایب لیزر موهای زائد صحبت کرده ایم اما سوال اینجاست که آیا این تکنولوژی می تواند موی صورت را هم حذف کند و آیا لیزر به پوست صورت آسیبی نمی رساند؟

آیا لیزر موی زائد صورت به پوست صورت آسیب می رساند؟

خیر. این تکنولوژی ایمن است به شرطی که در کلینیک معتبر و تحت نظر متخصص پوست انجام شود. برخی از افراد ممکن است مشکلات پوستی یا حساسیت داشته باشند که در اینصورت انجام لیزر به آنها توصیه نمی شود.

آیا لیزر موهای صورت بی خطر است
آیا لیزر موهای صورت بی خطر است

چند جلسه لازم است تا موهای صورت کاملا حذف شوند و هر جلسه چقدر طول می کشد؟

اختلاف رنگ پوست و مو، ضخامت موهای زائد، جنس پوست و عوامل دیگر در تعیین تعداد جلسات موثر هستند امام معمولا در 5 جلسه 15 دقیقه ای مراجعه کنندگان به نتیجه می رسند. در ضمن دستگاه های لیزر مختلفی برای حذف مو وجود دارند و اینکه شما باید از کدام لیزر استفاده کنید، به تشخیص پزشک بستگی دارد.

آیا عوارضی هم دارد؟

برخی مراجعه کنندگان عوارضی موقتی مثل قرمزی یا تورم خفیف یک یا دو ساعت بعد از جلسه  را گزارش کرده اند. شما باید در مورد مراقبت های لازم بعد از لیزر مو از پرسنل کلینیک سوال کنید و آنها را رعایت کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا