بهداشت و سلامتدرمانزنان و زایمانسلامت جنسی

آیا سرطان تخمدان قابل درمان است

آیا سرطان تخمدان قابل درمان است

آیا سرطان تخمدان قابل درمان است ؟در این مقاله به این مسئله که آیا سرطان تخمدان کشنده است و چقدر احتمال درمان وجود دارد و این درمان موفق به چه چیزهایی بستگی دارد، می پردازیم. سرطان تخمدان هشتمین سرطان شایع میان زنان است که علائمی مشابه با علائم سندروم روده تحریک پذیر دارد.

سرطان تخمدان چگونه تشخیص داده می شود؟

ابتدا پزشک متخصص به خوبی لایه خارجی اندام تناسلی را معاینه می کند و در صورت برخورد با موردی مشکوک جهت تشخیص قطعی تصویر برداری مانند سی تی اسکن و یا آزمایش خون تجویز می کند. در برخی از موارد نیز طی یک جراحی کوچک مقداری از مایعات شکم و یا بخشی از بافت جهت نمونه برداری برداشته می شود.

چه روش های درمانی وجود دارد؟

روش درمان به عواملی مثل وسعت و پیشرفت سرطان، حال عمومی بیمار و قدرت باروری و فرزندآوری بستگی دارد. اقدامات درمانی شامل موارد زیر می باشد :

  • شیمی درمانی
  • پرتو درمانی
  • جراحی و برداشتن تومور سرطانی
  • درمان هدفمند سرطان
  • هورمون درمانی
آیا سرطان تخمدان قابل درمان است
آیا سرطان تخمدان قابل درمان است

در درمان هدفمند مصرف برخی ویتامین ها و غذاها که به تولید آنتی بادی کمک می کنند، توصیه می شود. برای مثال مصرف ویتامین E و خوردن خوراکی هایی مثل روغن هسته انگور، جو دوسر، فندق، چای سبز و ذرت مفید است. یکی از اقدامات پیشگیرانه، حفظ تناسب اندام و جلوگیری از چاقی و اضافه وزن است حتی بعد از اینکه بیمار متوجه ابتلا به سرطان تخمدان شد، در صورت چاق بودن یا اضافه وزن باید سریعا نسبت به کم کردن وزن اقدام کند.

مطالعات جدید بر روی بیماران نشان می دهد که افت منیزیم در طول شیمی درمانی و جراحی برداشتن تومور، از طول عمر بیماران می کاهد به همین دلیل پزشکان یک رژیم غذایی برای جبران کمبود منیزیم تجویز می کنند. ناگفته نماند که ویتامین c در پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان مفید است و همچنین مصرف آن در کنار شیمی درمانی عوارض ناشی از این درمان را کاهش می دهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن