پوست و موزیباییماسک

آموزش مرطوب کننده صورت خانگی

آموزش مرطوب کننده صورت خانگی

در این مقاله به آموزش مرطوب کننده صورت خانگی می پردازیم. کرم مرطوب کننده صورت را با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی در منزل تهیه کنید تا علاوه بر نرمی و لطافت پوست، راهی برای جوانی و تقویت پوست فراهم کنید.

کرم مرطوب کننده صورت با روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا

یک برگ کوچک آلوئه ورا را برداشته و با قاشق ژل داخل آن را خالی کرده و درون مخلوط کن بریزید و چند دور هم بزنید. نصف پیمانه روغن نارگیل جامد خالص را به همزن اضافه کرده و مخلوط کنید تا زمانی که این ترکیب شبیه به خامه شود. در پایان می توانید چند قطره روغن معطر مثل روغن نعناع به ترکیب اضافه کنید و درون ظرف مناسبی بریزید.

این کرم را باید درون یخچال نگه دارید و طی چند هفته مصرف کنید. بهترین زمان مصرف این کرم مرطوب کننده صورت بعد از حمام می باشد چراکه پوست مرطوب است و این کرم رطوبت پوست را حفظ می کند. از این کرم نه تنها برای پوست صورت بلکه به عنوان لوسیون بدن و همچنین یک مرطوب کننده دست خانگی می توانید استفاده کنید.

کرم مرطوب کننده صورت با لیموترش و تخم مرغ

برای تهیه این کرم نیاز به یک سفیده تخم مرغ و نصف لیمو ترش می باشد. آب لیمو ترش را بگیرید و سفید تخم مرغ را آنقدر هم بزنید تا کاملا پف کند سپس به آب لیمو ترش اضافه کنید. دو قاشق غذاخوری ماست + یک و نیم قاشق چایخوری عسل را به ترکیب قبلی اضافه کرده و خوب هم بزنید. این کرم را می توانید به صورت و گردنتان بمالید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورتتان را بشویید.

آموزش مرطوب کننده صورت خانگی
آموزش مرطوب کننده صورت خانگی

کرم مرطوب کننده صورت خانگی با روغن های طبیعی

  • روغن نارگیل جامد خالص
  • روغن مایع مثل روغن زیتون یا روغن جوجوبا یا روغن بادام
  • موم رنده شده
  • آب مقطر
  • دماسنج
  • اسانس مورد نظر

نکته : لازم است که روغن ها توسط گرمای بخار آب نرم شوند به این منظور یک قابلمه را پر آب کرده و بجوشانید سپس قابلمه ای که می خواهید در آن کرم تهیه کنید را روی آب جوش قرار دهید به طوریکه کف قابلمه بالایی با آب برخورد نداشته باشد.

روغن نارگیل را با روغن مایع مورد نظرتان به همراه موم رنده شده به قابلمه دوم اضافه کنید تا به مرور ذوب شوند سپس مواد را هم بزنید تا مخلوط یکدستی تهیه شود. این روغن را داخل کاسه بریزید و یکسره هم بزنید تا یکدست شود. در فاصله ای که منتظر هستید تا روغن سرد شود آب مقطر را گرم کنید تا به دمای بدن برسد.

وقتی آب مقطر گرم شدید با دماسنج دمای کاسه روغن را اندازه بگیرید اگر بین 95 تا 100 درجه بود، کم کم روغن را داخل آب مقطر ریخته و با هم زن مخلوط کنید. اگر ظاهر ترکیب شبیه به لوسیون شد یعنی کار تمام است و نوبت به اضافه کردن چند قطره لوسیون می رسد. در پایان این روغن را داخل یک شیشه در بسته نگه دارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن