جراحی زیباییزیبایی

آشنایی با انواع پیرسینگ

آشنایی با انواع پیرسینگ

پیرسینگ Piercing به معنی سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن و آویزان کردن جواهر یا اشیاء زینتی در آن ناحیه می باشد. پیرسینگ را در جاهای مختلف بدن می توان انجام داد مانند پیرسینگ گوش، لب، بینی، ناف، زبان و … که در مقاله آشنایی با انواع پیرسینگ توضیحات بیشتری خواهیم داد. در ایران پیرسینگ گوش از قدیم برای دختران مرسوم بوده و در سنین کودکی برای آویختن گوشواره، گوش دختران را سوراخ می کردند. امروزه پیرسینگ تنوع بیشتری دارد و از محبوبیت زیادی به خصوص در بین جوانان برخوردار است.

انواع پیرسینگ

1 _ پیرسینگ گوش

سوراخ کردن گوش یکی از قدیمی ترین، رایج ترین و مرسوم ترین پیرسینگ هاست که محبوبیت زیادی به خصوص در میان زنان دارد. سوراخ گوش را می توان در قسمت های مختلف لاله گوش، نرمه گوش، داخل گوش و … انجام داد همچنین فرد می تواند چندین پیرسینگ را برای گوش خود درخواست کند

2 _ پیرسینگ بینی

سوراخ کردن بینی در دو ناحیه گوشتی و غضروفی قابل انجام است که ناحیه غضروف درد و خونریزی بیشتری دارد. رگه هایی از بینی به سینوس ها متصل است که این مسئله احتیاط از عفونت را جدی تر می کند پس حتما در یک کلینیک مجاز اقدام به سوراخ کردن بینی خود کنید. سوراخ پیرسینگ قسمت گوشتی بینی به طور کامل در حدود 2 تا 4 ماه خوب می شود و سوراخ ناحیه غضروفی حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد تا خوب شود

آشنایی با انواع پیرسینگ
آشنایی با انواع پیرسینگ

3 _ پیرسینگ ابرو

سوراخ کردن ابرو برای نصب جواهر درد کمتری نسبت به سایر نقاط بدن دارد منتهی به دلیل نزدیک بودن به چشم ها هم در انتخاب زیور آلات مناسب باید دقت کنید و هم برای پیشگیری از عفونت و عدم سرایت به چشم ها، تمام مسائل بهداشتی رعایت شود. درد سوراخ های ابرو می تواند تا سه ماه طول بکشد و اگر اولین بارتان است که پیرسینگ ابرو را انجام می دهید بهتر است از یک قطعه ساده و سبک وزن از جنس طلا یا فولاد جراحی استفاده کنید.

4 _ پیرسینگ ناف

پیرسینگ ناف به دلیل درد کم (چون در ناحیه گوشتی است) و مراقبت آسان آن (چون نیازی به آینه ندارید) خیلی محبوب است. در واقع سوراخ در جایی بالای ناف توسط دست یا دستگاه ایجاد می شود و زیور آلاتی از آنجا آویزان شده و روی ناف می افتد. اگر بلافاصله پس از سوراخ کردن، خونریزی، تورم یا قرمزی خفیف را تجربه کردید، نگران نباشید چراکه کاملا طبیعی است و به سرعت تمام می شود.

5 _ پیرسینگ ترقوه

پیرسینگ ترقوه سوراخی سطحی است که در قسمت بالایی قفسه سینه، درست در زیر و امتداد استخوان ترقوه قرار می گیرد. یک روش نسبتاً جدید است و هنوز خیلی رایج نیست و پیدا کردن مکان و شخص مناسب برای این کار ممکن است چالش برانگیزتر باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا