پوست و موزیبایی

آداپتوژن چیست و برای مراقبت از پوست چه می کند

آداپتوژن چیست و برای مراقبت از پوست چه می کند

در پاسخ به سوال آداپتوژن چیست باید بگوییم که یک ماده بی ضرر است که در برخی گیاهان یافت می شود و به بدن کمک می کند تا با استرس سازگار شود. adaptogen به معنی سازش زا است و هر چیز غیر عادی در بدن را متناسب با فیزیولوژیی بدن تنظیم می کند مثلا اگر فشار خون خیلی بالا باشد، آن را پایین می آورد و یا اگر فشار خون خیلی کم باشد، آن را طبیعی می کند.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که استرس یک امر عادی در آن است و از آنجایی که ارتباط ذهن و پوست واقعی است، استرس اغلب خود را به شکل جوش‌ های مزاحم، التهاب یا کدری و پیری زودرس نشان می دهد بنابراین این یک پیشرفت طبیعی است که آداپتوژن‌ ها را در زندگی خود بگنجانید به خصوص افرادی که پوست مستعد استرس یا نامتعادل دارند.

آداپتوژن برای مراقبت از پوست چه می کند

محصولات پوستی آداپتوژنیک ادعا می کنند که به محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زا برای کاهش علائم التهاب، حمایت از انعطاف پذیری پوست و بهبود عملکرد پوست کمک می کنند. در اصل آنها به اپیدرم نفوذ می کنند تا به تنظیم پوست کمک کنند، ترکیب شیمیایی آن را متعادل کنند و آن را به حالت اولیه برگردانند.

آداپتوژن چیست
آداپتوژن چیست

اگر شما یک روتین پوستی دارید و نگران این هستید که آداپتوژن ها را در کجای لیستتان قرار دهید، اصلا جای نگرانی نیست چراکه آداپتوژن به شکل پاک‌ کننده‌، تونر، سرم‌ و مرطوب‌ کنند و … یافت می شود و شما می توانید محصول جدید را با محصول قدیمی که استفاده می کردید، جایگزین کنید.

بزرگترین مزیت استفاده از محصولات پوستی حاوی آداپتوژن، دریافت نتایج ماندگار از مواد طبیعی است و شما دیگر لازم نیست نگران عوارض یا شیمیایی بودن محصول باشید به خصوص اگر پوست حساسی دارید. تنها نقطه ضعف در برخی محصولات پوستی آداپتوژنیک، بوی محصول است و اگر محصول بدون عطر باشد، ممکن است شما بوی خاک و گیاه را استشمام کنید که این برای برخی قابل قبول نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا